Telefon 1: 0(242) 248 69 20

Telefon 2: 0(551) 986 68 88

çello

 

ESM Çello kursunda uzman eğitmenlerimiz yardımıyla kısa bir sürede çello öğrenebileceksiniz.Çello çalmak çoğu insanın arzuladığı batı müzik enstrümanıdır. Sizlere ESM farkıyla hem kaliteli bir hizmet hemde uygun fiyata özel çello dersi almanızı sağlıyoruz ve ya grup derslerimize katılarak daha uygun fiyatlara derslerimizden yararlanabilirsiniz. Çello eğitiminizi profesyonel öğretmenlerden mi almak istiyorsunuz o zaman kayıt yaptırmak için sizleri dershanemize bekliyoruz :) Çello kursumuz hakkında en çok sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.
Butonların üstüne tıklayarak merak edilen sorulara erişebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çello çalması zor bir müzik aleti midir?

Kişini hedefi önemlidir, hobi için çello çalmak bir kaç parçayı dahi öğrenmek uzun süre alıyor bunun sebebi çellonun perdelerinin olmamasıdır. Tamamen kulağınızınla müziği duyabilme ve onu hissedebilme kabiliyetinize bağlı bir durum. Sonuç olarak herkes çello çalabilir geleceğiniz seviyeler fark edebilir.Kulak kabiliyeti yüksek olmayan öğrencimiz için öğretmenlerimizin bir çok tavsiyesi olabilir.

Çello ne tür müziklerde kullanılır?

Çello klasik müzikte kullanıldığı gibi türk müziğinde de önemli bir yere sahiptir. Klasik müzikte orkestralarda büyük görevi vardır bununla birlikte solo alet olarakta  kullanılır. Türk müziğinde türkülerde de son zamanlar tercih edilmektedir. Çellonun genel teması hüzünlü şarkılardır ve duygularınızı tam anlamıyla çello ile ifade edebilirsiniz.

Çello çalmak isteyenler kendilerini nasıl geliştirebilir?

Kendini geliştirmek isteyen kişinin özellikle profesyonel olmak isteyen konservatuar öğrencisi ise günün tamamını neredeyse enstrümanını çalışmaya ayırmalıdır. Hobi olarak yapıyorsanız eğer günde en az yarım saat çalışmanız sizin daha çok ilerlemenizi sağlıyacaktır. Öğretmenlerimizin vereceği ders programı ile çalışmanız sizi daha planlı ve eksiksiz geliştirmenizi sağlayacaktır.

Çocuğum çello çalabilir mi ?

Ezgican Sanat Merkezin’de 7’den 70’e herkes çello çalmayı öğrenebilir uzman öğretmenlerimiz teknik bilgilerini çocuğunuzun anlıyabileceği şekilde öğretecektir. “Ağaç yaşken eğilir” atasözünü hatırlatarak eğer çocuğunuzun müzik enstrümanına bir ilgisi var ise kesinlikle o konunun üstüne gidin çünkü çocukken öğrenilmesi en büyük avantajı olacaktır.

Ne kadar zamanda öğrenirim?

Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.

Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde herkes iyi niyetli ve güler yüzlü kişilerden oluşur. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak onlarla kahve eşliğinde muhabbet etmek isterseniz sizleri dershanemize bekleriz.  :)

Derslere hangi günler gelebilirim ?

Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?

Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.