ESM Elektro gitar kursları

Günümüz gençleri tarafından en çok tercih edilen müzik enstrümanları arasında yer almaktadır. Modern rock gitarda eğitiminizi profesyonel eğitmenlerimiz tarafından uygun fiyatlara ders alabilirsiniz. Antalya'da özel birebir gitar kursu veya grup derslerini kaliteli bir eğitim ve uygun fiyatlara ESM kurslarına gelerek alabilirsiniz.

KURSA KATIL

Ezgican Sanat Merkezi Kurslarında
Elektro Gitar, Rock, Blues, Funk Dersleri
hakkında üst düzey bilgilere sahip olabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz

1Elektro gitarı günde kaç saat çalışmalıyım ?
Öncelikle seçtiğiniz metod ve bu metodu nasıl uyguladığınız önemlidir. İlk olarak sağ eli doğru tutuyormusunuz? Parmaklarınız tellerin üzerine paralel şekilde geliyor mu ? Bunlara ve pena çalmaya dikkat ediyoruz. Sol el tutuşumuzun da doğru olması gerekir. Her insanın 4 parmağı klavyenin üzerindeki 4 perdeye kesinlikle gelir. Ellerinizi doğru yerleştirmeli ve metronom kullanmalısınız. Elektro gitarda bunları doğru yapıyorsanız günde yarım saat ile bir saat arası pratik yaparak 3 ayda belirli bir seviyeye gelebilirsiniz. Ayna karşısında çalışmanız sizin için daha verimli olacaktır. Elektro gitarın klavyesinde kullandığınız parmaklarınız doğru notalara basabiliyorsa ve sağ eliniz gürültüsüz bir şekilde çalabiliyorsa aşama kaydetmişsiniz demektir. Günde kaç saat çalışacağınız ne istediğinize bağlıdır. Günde 3-4 saat elektro gitar çalışırsanız bir virtüöz olabilirsiniz. Kısa sürede elektro gitar çalmak istiyorum ve Antalya’da ikamet ediyorum diyorsanız Ezgican sanat merkezine gelerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
2Pena ile parmakla çalmanın farkı nedir?
Bas gitarı parmakla veya penayla çalmanız, çaldığınız müziği türüne göre değişir. Parmakla veya penayla çaldığınız zaman aradaki tınısı ve tonu farklı olacaktır. Bu yüzden tercih meselesi size kalmıştır.
3Elektro gitar alırken hangi özelliklere dikkat etmeliyim?
Jak girişlerindeki gürültü çıkaran üretim hatalarına denk gelebilirsiniz ama bu çok nadir görülen bir durumdur. Acemi iseniz aradaki farkı çözemeyebilirsiniz. Uzman kadromuz ve hocalarımız eşliğinde hem bütçenize uygun hem de kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.
4Ne kadar zamanda öğrenirim?
Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.
5Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?
Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde herkes iyi niyetli ve güler yüzlü kişilerden oluşur. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak onlarla kahve eşliğinde muhabbet etmek isterseniz sizleri dershanemize bekleriz. :)
6Derslere hangi günler gelebilirim ?
Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.
7Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?
Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
8Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?
Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.