Antalya Müzik Stüdyosu

Dijital teknolojilerin müziğe ve sanata dair bizlere sunduğu en büyük kolaylık, seslerin istenen kalitelerde kayıt edilebilmesidir. Müziğe dair ne varsa ölümsüzleştirebilmenizi sağlayan profesyonel müzik stüdyosu hizmetleri sunan sanat merkezimiz, bünyesindeki ileri teknoloji ile dünya standartlarında yüksek kalitede ekipmanlara ve deneyimli bir kadroya sahiptir.

Müzik Stüdyosu hizmetlerinde ilk ve en önemli konu, kayıt kalitesinin istenen düzeyde olmasıdır. Bu amaçla, müzik stüdyolarımız, son teknolojinin getirdiği yüksek standartlarda kayıt yapabilen ekipmanlarla hizmet veriyor. Müzik stüdyosunda verilen hizmetler, ses kayıt, provalar ve son dönem popüler müzik türlerinden olan Rap kayıtlarının beklentilerin çok üzerinde yapılabilmesini sağlar.

Ses Kayıt Hizmetleri

Sesin kayıt edilmesi, çok büyük kitlelere erişebilmekte anahtar bir rol üstlendi. Antalya Müzik Stüdyo, albümleriniz ya da demolarınızı hazırlayabilmeniz için gerekli olan yüksek kalitede donanımın yanı sıra projelerinizi yürütebilmeniz için rahat ve konforlu bir ortam sunuyor. Ses kayıt çalışmalarınızda profesyonel ses kayıt mühendisimizle birlikte çalışabilir, dilerseniz kendi ses kayıt teknisyeninizi, yürüttüğünüz projenizde dahil edebilirsiniz.

Bestelerinin hayat bulmasını isteyenler için, çözüm ortağı aranjörler ile demo ya da albüm çalışmalarınız için gerekli olan tüm altyapının sunulduğu müzik stüdyomuz, aranjeleri tamamlanmış çalışmalarınız için kayıt müzisyenlerinin projenizde yer alabilmesinde müzik türlerine göre seçilmeleri, eserlerin kayıt aşamasında gerekli yönetmenlik, danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri de sunuyor.

Ses kayıt stüdyomuz, bestelerinizin aranjelerini yapabileceğiniz, notaya alınmasını sağlayabileceğiniz gibi reklam, dublaj, metin seslendirme hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Müzisyenlerin ses kaydı yaptırmaları için çok farklı sebepleri var. İnternet üzerinden hayran kitlelerine eserlerini ulaştırmak, başladıkları eserler için demolar gerçekleştirmek, ya da tarihe bir not düşmek bu sebeplerden birkaçı. Müziğin kayıt edilmesi başlı başına bir sanattır. Hemen her sanat formunda olduğu gibi, ustaca kullanılması gereken teknikler, estetik ve sanatsal boyutlarda ulaşılmak istenen hedefleri belirler.

Hedeflere ulaşabilmek için ses kayıt işlemlerinde üç esas bulunur. Bunlar; ön prodüksiyon, prodüksiyon ve son prodüksiyondur. Bu çalışmaların ortak amacı, ses kayıt kalitesinin ve niteliğinin ulaşılabilecek en üst noktaya taşınmasının sağlanmasıdır.

Ön Prodüksiyon:

Ses kayıt stüdyosunda sesinizi kaydetme işleminden önce yapılan tüm çalışmalar ön prodüksiyon olarak nitelemek yanlış olmaz. Ön prodüksiyon, bestelerinizi kaydetmeyi düşündüğünüz andan itibaren başlayarak stüdyoda seslendirme yapıncaya kadar geçen uzunca bir süreyi kapsayabilir. Yapılacak tüm hazırlıkların belirli bir planlama içinde yürütülmesi işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Provalar:

Albüm için mikrofona ulaşan ilk notaya kadar olan ön prodüksiyon içinde önemli bir yer tutan prova çalışmaları, beklenen performansa ulaşmak için yapılacak çalışmaları kapsar. Albüm için doğru ve istenen yoruma ulaşabilmek eserlerin mutlaka prova edilmesini gerektirir. Bu prova sürecinin mutlaka bir takvime bağlanması ve yapılacak planlama doğrultusunda çalışılması, hem prova hem de ön prodüksiyon sürecinin kısaltılmasında fayda sağlayacaktır. Demo ve deneme kayıtlarının oluşturulması prova çalışmalarından istenen verimin alınmasında önemlidir.

Prodüksiyon:

Kayıt stüdyomuza gelerek albümünüzdeki parçaları kaydetmek heyecan verici bir süreçtir. Ancak her şey planlandığı gibi gitmeyebilir. Bu nedenle olası risklere karşı hazırlıklı olunmalıdır. Sanat merkezimizde görevli uzman ekibimiz, ses kaydında oluşabilecek tüm riskler ve risklerin üstesinden gelebilmenizi sağlayacak çözüm yolları için gerekli deneyime sahip ve sizin yanınızdadır. Stüdyomuzda kaydını yapılmasını planladığınız şarkılardan fazlasını kaydetmek en iyi şarkıların seçilmesini kolaylaştırır. Tecrübelerimiz, ses kaydında mümkün olan en fazla sayıda şarkıya yer vermek ve kayıt sonrasında, önerilerine güvenebileceğiniz otoritelerden fikir alarak yayınlanmasını istediğiniz sayıyı belirlemek olmalıdır. 12 şarkılık bir albüm yayınlamak isteyenler için kayıtta en az 20 şarkılık bir repertuarın bulunması işleri kolaylaştıracağı gibi, olası risklerin de önüne geçilmesini sağlar. Seçilen şarkılar üzerinde yapılacak çalışmalarla kayıt son halini alır ve artık stüdyomuzdaki son prodüksiyon süreci başlar.

Son Prodüksiyon:

Kayıtların bitimi ile birlikte son prodüksiyon (post prodüksiyon) başlar. Ses yüksekliği, efektler gibi sesi etkileyecek, değerini artıracak öğelerin ses mühendisi tarafından kullanımına karar verilmesi ve uygulanması işlemi, post prodüksiyon olarak tanımlanır. Herkesin müziği ve sesi aynı şekilde algılamadığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle yapılacak olan miks çalışmalarının mümkün olan en yüksek sayıdaki kitleyi memnun edebilmesi hedeflenmektedir. Stüdyomuzda görevli ses mühendisimiz, son prodüksiyon için tüm deneyimlerini sizlerle paylaşarak, kayıtların en yüksek faydayı sağlayacak şekilde mikslenmesini gerçekleştirecektir.

Rap Kayıt Hizmetleri:

Son yılların popüler müzikleri arasında ve özellikle gençlerin tutkunu olduğu Rap müzik, sosyal medyanın da etkisiyle, rap parçaların çok kısa sürede milyonlara ulaşmasını sağladı. Rap şarkılar besteliyor, seslendiriyorsanız, sesinizin çok daha büyük kitlelere ulaşması için yapılacak en iyi yol, parçalarınızın bestelerinizin stüdyoda profesyonel olarak kayıt edilmesi olmalıdır. Bu amaçla, Antalya Müzik Stüdyosu, gereken tüm altyapı çalışmalarını hazırlamanın yanı sıra, yüksek kalitede ses kaydı yapabilen üstün teknolojilerin kullanıldığı ekipmanlarla, hayallerinizi beklentilerinizin ötesine taşımanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Müziği kalıcı hale getiren kayıt stüdyomuzda, dilerseniz kendi bestelerinizin aranjelerini gerçekleştirebilir, stüdyomuzda demo ya da albüm çalışmaları için projelerinizi yürütebilirsiniz. Rap parçalarınız için prova çalışmaları, dilediğiniz enstrümanların ve müzisyenlerin seçimi, kayıt sırasında yönlendirilmesi, yönetmenlik ve danışmanlık hizmetlerimizle, eserleriniz çok daha profesyonel bir sunuma kavuşabilir. Gerek amatör ve gerekse profesyonel anlamda, rap kaydına dair beklentilerinizin çok daha üzerinde bir ses kayıt hizmeti, Antalya Müzik Stüdyosu’nda sizleri bekliyor.

BİLGİ TALEP FORMU