Telefon 1: 0(242) 248 69 20

Telefon 2: 0(551) 986 68 88

gitar

ESM Dershanesinde Klasik Gitar dersleri uzman hocalarımız tarafından verilmektedir. Özel klasik gitar dersi ve Grup klasik gitar dersi olmak üzere uygun fiyatlara klasik gitar kursu verilmektedir. Klasik gitar eğitimi popülaritesi yüksek olan bir dersimizdir. Klasik gitar kursu hakkında en çok sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.

Butonların üstüne tıklayarak merak edilen sorulara erişebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gitar nasıl bir müzik enstrümanıdır ?

Gitar yapı olarak 2 bölümden oluşur bunlar; Sap ve Gövde kısmıdır. Gitarlar bir çok ağaçtan yapılabilir bunlara örnek verecek olursak “Kanada ladini,Sedir Ağacı vs..” Çok çeşitli ağaçlardan yapılır. Gitar ağırlıkları çeşitlerine göre değişir, gitarların standart boyları ise 90 cm ile 1 metre arasında değişmektedir. Gitar üstünde bildiğiniz gibi teller vardır ve her tel sizlere bir notayı temsil eder.

Klasik gitar ile Akustik gitar arasında ne fark var ?

Klasik ve akustik gitar arasında öncelikle tel farkı vardır.Klasik gitarda naylon,akustik gitarda ise çelik teller kullanılır.Akustik gitar tını açısından klasik gitara göre biraz daha fazla sustain verir.Akustik gitar pena ile çalınır klasik gitar ise parmakla çalınır.

Hangi yaş gruplarına ders veriyorsunuz?

Ezgican Sanat Merkezinde 7 den 70 herkese eğitim vermekteyiz.

Gitar tekniklerini öğrenebilirmiyim?

Dershanemize gelen her öğrenci gitar hakkındaki tüm teknik bilgilerini öğrenecektir. Öğretmenlerimizin öğretme garantisi vardır. Nasıl olur demeyin çünkü öğretmenlerimiz profesyonellerdir ve hayatını sadece müziğe adamış kişilerdir.

Ne kadar zamanda öğrenirim?

Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.

Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Elbette. Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde herkes iyi niyetli ve güler yüzlü kişilerden oluşur. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak onlarla kahve eşliğinde bilgi almak isterseniz sizleri Dershanemize bekleriz.

Derslere hangi günler gelebilirim ?

Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?

Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.