Telefon 1: 0(242) 248 69 20

Telefon 2: 0(551) 986 68 88

piano

Dershanemizde piyano dersleri uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Özel piyano dersleri , grup piyano dersleri olarak dershanemizden 2 farklı şekilde yararlanabilirsiniz. Piyanolar modern bir yaşamın göstergesi olarak belirtilse de 7’den 70’e herkesin kullanabileceği çalması zevkli bir müzik aletleridir. Uygun fiyata ve kaliteli bir piyano eğitimini almak isterseniz sizi ESM dershanelerine bekliyoruz. Piyano çalmak artık hayal değil :) Piyano kursumuz hakkında en çok sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.
Butonların üstüne tıklayarak merak edilen sorulara erişebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Piyano çeşitleri nelerdir?

Piyanolar, yapım biçimi olarak 2 çeşitten oluşmaktadır; Grand(Kuyruklu) ve konsol(duvar tipi). Konsol yani duvar tipi piyanolar etüt piyanolarıdır, grand yani kuyruklu piyanolar ise profesyonel amaçla kullanılan sahne piyanolarıdır.  Ayrıca elektrikle çalışan dijital piyanolar da oldukça yaygın olarak okullarda ve evlerde kullanılmaktadır ve akustik piyanolara göre oldukça fazla avantajları bulunmaktadır. Piyano almadan önce hangi amaçla piyano alacağınızı iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Şayet alacağınız piyanoyu apartman dairesinde  ya da yazlık evinizde kullanacaksanız, dijital piyano almanızı tavsiye ederiz.

Piyano çalmak için mutlaka ders almak gerekir mi?

Piyano çalmak için mutlaka ders almak gerekir. Küçük yaştaki öğrencilerin profesyonel bir müzik yaşantısı olması isteniyorsa, ilköğretimde konservatuara başlayabilir ilkokul + lise + üniversite derken uzun bir maratonla yaşantısına devam edebilir. 20′ li yaşlarda piyano çalmayı öğrenmek isteyen ve konservatuar eğitimi alamayan öğrencilerimizin mutlak suretle özel ders almalarını tavsiye ediyoruz.

Piyano çalmaya başlamak için hangi yaşlar uygundur ?

Piyano çalmaya başlamak için 6-7 yaşları arası uygundur. Aileler, çocuklarına profesyonel eğitim aldırmak isterse, 8 yaş civarından başlayarak ciddi bir eğitime tabi tutulmak üzere kurumumuza başvurabilirler. Eğitimin küçük yaşlarda başlaması, çocuğun eklemlerinin gelişmesi açısından daha uygundur.

Piyano çalışmaları için ne kadar zaman ayrılmalı?

Piyano öğrenmek isteyen bir kişinin her gün çalışması gerekiyor. Çalışma süresi en az yarım saat ya da bir saat olmalıdır. Kişi daha iyi seviyelere gelmek istiyorsa günde 3-4 saat çalışması gerekir. Öğrencilerimiz, piyano çalma aşamasından önce akademik anlamda  nota eğitimine tabi tutulacaktır.

Ne kadar zamanda öğrenirim?

Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere, kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğrenim garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.

Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde branşında uzman ve güler yüzlü kişiler eğitim vermektedir. Eğitmenlerimiz hakkında bilgi almak, onlarla kahve eşliğinde sohbet etmek isterseniz sizleri dershanemize bekleriz.

Derslere hangi günler gelebilirim ?

Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?

Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.