Zumba Atölyesi

Zumba dünya çapındaki popülaritesinin yanı sıra ülkemizde de son yıllarda yükselişe geçen bir fitness programıdır. Latin müzikleri ve dans figürleri esintileriyle hazırlanmış bir fitness egzersizi olarak spor ve dansı bir arada deneyimleyebilirsiniz.

Zumbayı diğer salon egzersizlerinden ayıran en temel faktör, öncelikle durağan bir egzersiz olmamasıdır.

Zumba atölyesinde hareketler bir koreografik bütünün içinde uygulanacağı için bir saatin nasıl geçtiğini anlamaz ve spor yaptığınızı hissetmezsiniz.

Günlük hayatın getirdiği stresle başa çıkabilmenin eğlenceli yollarından biri olan zumba ile hem stres atar hem de eğlenceli bir grup aktivitesine dahil olarak birbirinden farklı insanlarla sosyalleşme deneyimi elde edersiniz.

Zumba eğitimi

Zumba öğrenmek için özel bir yeteneğe ya da spor konusunda bir deneyime sahip olmanıza gerek yok. Deneyimli bir profesyonel rehberliğinde müziğin ritmini kendi bedeninize uyarlamayı öğreneceksiniz.

Zumba, bir nevi takım çalışmasıdır ve takım içinde kendi ritminizi yakalamanız size, öğrenmeyi kolaylaştıracaktır.

Yeni başlayanlar olarak kendi seviyenize uygun sınıflarda, grup arkadaşlarınızla kısa sürede bir uyum yakalayabilirsiniz.

Zumba atölyelerine bireysel olarak ya da kendi grubunuzla katılabilir ve aynı zamanda şirket çalışanlarınız için workshop taleplerinde bulunabilirsiniz.

Zumbanın faydaları

Zumba, tüm vücudunuzu çalıştırmak ve şekillendirmenin yanı sıra eğlenceli müzikler eşliğinde zinde olabileceğiniz aktiviteleri içerir.

Bir grup çalışması ile sağladığı aidiyet hissiyle hem özgüveniniz hem de spora devamlılık için güzel bir başlama noktasıdır. Sporun vücutta salgıladığı hormonlar sayesinde stresin getirdiği olumsuzlukların çözümünde yardımcı olur.

Kendi bedeninizi tanımanıza, kendinizle vakit geçirmenize ve kendinize en uygun fiziksel aktiviteyi bulmanıza olanak sağlar.

Zumba atölyesi ücretleri

Zumba atölyesi için belirlenen fiyatlandırma ders, gün, saat ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için iletişim adresimizden bize ulaşabilir ya da bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.

Zumba ile ilgili sıkça sorulan sorular

Spor ve müziğin bir araya geldiği bir bir fitness programı olarak son yıllarda ciddi bir talep gören zumba atölyesine dair katılımcı adaylarının yönelttiği birçok soru bulunuyor.

Zumba kaç kalori yaktırır?

Zumba, bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ortalama olarak bir saatte 500-600 arası kalori yaktırdığı bilinmektedir.

Zumba haftada kaç kere yapılmalı?

Zumba sıklığı, fiziksel aktivite sıklığınıza, yaşam düzeninize, beslenme şekli ve sağlık durumunuza bağlı olarak değişmektedir. Bu koşullar gözetilerek haftada ortalama 2-3 gün arası atölye katılımı tavsiye edilebilir.

Zumba sıkılaştırır mı?

Zumba birden fazla dansın figürleriyle bezenmiş bir egzersiz olduğu için elbette bölgesel olarak vücut çalıştırmakta ve dolayısıyla düzenli uygulandığında sıkılaşmaya yardımcı olmaktadır.

Zumba atölyesi ile zayıflamak mümkün mü?

Zayıflamak için spor kriterlerden yalnızca birisidir. Bunun dışında yaşi metabolizma hızı, beslenme düzeni ve sağlık durumu gibi birçok etken vardır. Ancak bunlar gözetilmeksizin Zumba bir spor olarak değerlendirildiği, kilo verme hızına olan etkisi bilinmektedir.

Zumba öğrenmek istiyorum, nereden başlamalıyım?

Zumba öğrenmeye başlamak için de, bildiğiniz egzersizlerin devamı için de atölye ortamı en uygun ortam olacaktır. İnsanların spora kısa sürede gidip süreklilik sağlayamamasının en temel sebebi, yalnızken motivasyonunu çabuk kaybetmesi ve başladığı amacı unutmasıdır.

Zumba atölyesinde, sizinle aynı anda dans eden birçok grup arkadaşına sahip olacak ve ortak bir amaç etrafında istikrar sağlayabileceksiniz.

Atölye hakkında detaylı bilgi almak ve ön başvuru için formu doldurun, sizi arayalım.

BİLGİ TALEP FORMU