Antalya’nın en iyi sanat merkezinde, birebir uzman eğitmenler eşliğinde, özel ilgi ile Caz Gitar dersi almak ister misiniz?

Ünlü sanatçılara eşlik eden konservatuar mezunu müzisyenler, opera sanatçıları ve alaylı kadromuz eşliğinde Caz Gitar Dersleri verilmektedir.

Çalışmalarımız 45 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. Haftada 1 günden başlayan Caz Gitar Kursu seçenekleri mevcuttur.

AVANTAJLARIMIZ

1- Enstrümanı olmayan kursiyerlerimiz mağazamızdan diledikleri enstrümanı derslerde ücretsiz kullanabilir.
2- Yeni başlayanlar için ilk 3 ayda temel seviye parça çalma garantisi veriyoruz.
3- Müzik stüdyomuzu kayıt ve prova için kullanabilirsiniz.
4- Konforlu sıcak bir ortamda kurslar düzenlenmektedir.
5- Ses yalıtımlı sınıflarımızda dilediğiniz şekilde yüksek sesle prova yapılabilir.
6- Tüm odalarda kablosuz internet mevcuttur.
7- 6 Ay ve üzeri kurs kayıtlarında sürpriz müzik aletleri hediye ediyoruz!

MERAK ETTİKLERİNİZ

Caz Gitar Hakkında

Görünüm itibariyle klasik gitara benzeyen, genellikle caz müzikte kullanılan geniş gövdeli bir gitar türüdür olan Caz Gitar, göbekli, boş veya yarı dolu gövdeli bir yapıya sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere caz müziğin icrasında kendine yer edinmiş gitar türüdür. Cazın büyülü dünyasına yolculuk etmek ve caz gitar çalmayı öğrenmek isteyenler için workshoplar, atölye çalışmaları ile farklı öğrenme deneyimleri sunan Ezgican Sanat Merkezi, görevli sanatçılarının deneyimlerini aktardıkları aktivitelere, etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Caz Gitar Nedir?

Özellikle caz müziğin icrasında kendine büyük bir yer edinen caz gitarlar, klasik gitarlara oranla daha geniş ve göbekli bir gövdeye sahiptir. Sesleri elde edebilmek için kullanılan çelik teller ve tellerin oluşturduğu titreşimler manyetikleri sayesinde yükseltece iletilir. Bu sayede çok daha temiz ve net sesler çıkarabilen bir enstrümandır.

Klasik Gitar ve Caz Gitarın Farkı

Klasik gitar ve caz gitar arasındaki en büyük farklılıklar enstrüman şekli, çalışma biçimi ve enstrümanların kullanıldığı müzik türleridir. Enstrümanın yapısında ilk göze çarpan manyetiklerinin bulunması ve tel yapısındaki farklılıklardır. Caz gitar ya da Caz kasa gitar şekil olarak biraz daha şişman ve daha büyük bir gövdeye sahiptir. Sap kısmı klasik gitara oranla daha dar bir boyuta sahiptir. Elbette kullanıldığı müzik türlerinin de farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Klasik gitarlar, klasik müziğin dünya üzerindeki temsilcisi iken, farklı müzik türlerinde de kullanılmaktadır. Bu özelliği onun gitarın atası olarak kabul edilmesinden kaynaklanır. Caz gitarlar, daha çok ritme hayran, solo eserler de çalmak isteyenler için caza hayat veren gitar türüdür.

Caz Gitar Nasıl Çalınır?

Diğer gitar türlerinde olduğu gibi, caz gitar çalmayı öğrenmek için ilk adım, temel nota bilgisine sahip olmaktan geçiyor. Temel nota bilgisinin ardından yapılacak olan çalışmalar; duruş ve gitarı tutuş çalışmalarıyla başlar, çalış teknikleri ve pratiklerle devam eder. Bu süreç içinde ESM bünyesinde görevli gitar sanatçıları tarafından, caz gitar çalma teknikleri ve tekniklerin nota ve gitarla buluşturulabilmesi için yapılan aktivite ve etkinlikleriyle kısa sürede temel düzeyde gitar çalmaya başlayabilirsiniz. İleri teknikler ve profesyonel bir gitarist olabilmek için pratik çalışmalarının yoğun olarak gerçekleştiği çalışma grupları, mevcut seviyenizi artırmanızda sizlere eşsiz bir fırsat sunacaktır.

Caz Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Sanat merkezimiz bünyesinde katılacağınız workshoplar, atölye çalışmaları farklı ve öğrenme sürenizi azaltacak aktiviteler ve etkinliklerle destekleniyor. Aktivitelere düzenli olarak katılan, temel nota bilgisine sahip ve enstrüman çalma konusunda becerisi yüksek olanlar için bu sürenin çok daha kısa olacağını söylemek mümkün. Unutulmaması gereken nokta, caz gitar çalmayı öğrenmede, azim ve kararlılık kadar devamlılığın da önemli olduğudur. Düzenli olarak yapılacak etkinlikler, çalışma grupları ile yapılacak pratiklerle kısa sürede hayalini kurduğunuz enstrümanı çalabilir hale gelirsiniz.

Caz Gitar Dersi Fiyatları

Saatlik Caz Gitar dersi fiyatları 100TL’den başlamaktadır. Fakat eğitim süreci kişiye özel değişebileceği için en sağlıklı kurs planını Sanat Merkezimizde yüz yüze belirlemekteyiz.    

MÜŞTERİ YORUMLARI

Armoni bilgimi geliştirmek için orta seviye bir gitarist olarak başvurduktan 6 ay sonra ileri seviye armonileri çalmaya başladım. Teşekkürler ilginize.

Erdinç Güngör

Hocamız almış olduğu eğitimle ilgili olsa gerek muazzam etütleri kısa sürede müthiş bir irade ve sabırla çekinmeden sundu. Sahne aldığım için repertuvar kısmında işime yarayan teknikler öğrendim.

Franco Sordo

Caz armoni ve pentatonik gamlar her zaman ilgi odağım olmuştur. Hocamla ileri seviye etütler çalışarak çok hızlı biçimde adapte olmanın mutluluğunu yaşadım. 

Esila Sucu

BİLGİ TALEP FORMU

DİĞER KURSLARIMIZ