Antalya’nın en iyi sanat merkezinde, birebir uzman eğitmenler eşliğinde, özel ilgi ile Flamenko Gitar dersi almak ister misiniz?

Ünlü sanatçılara eşlik eden konservatuar mezunu müzisyenler, opera sanatçıları ve alaylı kadromuz eşliğinde Flamenko Gitar Dersleri verilmektedir.

Çalışmalarımız 45 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. Haftada 1 günden başlayan Flamenko Gitar kursu seçenekleri mevcuttur.

AVANTAJLARIMIZ

1- Enstrümanı olmayan kursiyerlerimiz mağazamızdan diledikleri enstrümanı derslerde ücretsiz kullanabilir.
2- Yeni başlayanlar için ilk 3 ayda temel seviye parça çalma garantisi veriyoruz.
3- Müzik stüdyomuzu kayıt ve prova için kullanabilirsiniz.
4- Konforlu sıcak bir ortamda kurslar düzenlenmektedir.
5- Ses yalıtımlı sınıflarımızda dilediğiniz şekilde yüksek sesle prova yapılabilir.
6- Tüm odalarda kablosuz internet mevcuttur.
7- 6 Ay ve üzeri kurs kayıtlarında sürpriz müzik aletleri hediye ediyoruz!

MERAK ETTİKLERİNİZ

Flamenko Gitar Hakkında

Flamenko gitar diğer gitar türlerinden, şekli, çalış tekniği ve kullanıldığı müzikler bazında farklılıklar gösterir. Flamenko, her ne kadar İspanyol müzik türü olarak bilinse de ünü tüm dünyayı aşan bir müzik türüdür. Tarihi 14.yüzyıla kadar dayanan Flamenko, farklı kültürlerin bir arada kaynaşması sonucu İspanya’da doğdu. Bu müziğin icrasında ise tek bir enstrüman olarak Flamenko gitar kullanılır. Flamenko gitar çalmayı öğrenmeyi isteyenlerin profesyoneller eşliğinde yapılan aktivitelerle Ezgican Sanat Merkezi, atölye ve çalışma grupları ortamları ile gitar severleri bir araya getiriyor.

Flamenko gitarı diğer gitar türlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri, enstrümanın klasik gitardan küçük detaylarla ayrılan kendine has şekli ve yapısıdır. Flamenko gitar, telleri naylondan üretilmiş, bir ses deliğine sahip, sıcak sesler elde edebileceğiniz Flamenko müziğinin benzersiz icracısıdır. Birkaç perdeye sahip gitarın klavyesi biraz daha geniş olarak tasarlanmıştır. Bu şekli sayesinde karmaşık parmak tekniklerinin kolayca uygulanabilmesini sağlamaya yardımcı olur. Klasik gitarla şekil ve boyut olarak neredeyse aynı özelliklerdedir.

Gitarı Konuşturmak, Flamenko Atmak

Müzik dünyasında gitarı konuşturmak, Flamenko atmak terimini duyabilirsiniz. Bu Flamenko gitarda, gitaristin tekniği ve Flamenko’nun kendine has özellikleri ile çalınması, çalınan melodilerin birer aşk olduğunu görmenize vesile olur.

Gitarda Flamenko atmanın en doğru yolu, bu alanda kendinizi geliştirmek için dansçıları, şarkıcıları ve gitarın duayen ustalarını büyük bir dikkatle dinlemek, takip etmekle başlar.

Flamenko Gitar Nasıl Çalınır?

Klasik gitarda olduğu gibi, gitarist genellikle yüksek sesle, temiz ve rezonanslı bir ses üretmek için tırnaklarını kullanır. Ancak müziği iliklerinize kadar hissedebileceğiniz flamenko gitar, daha farklı çalış tekniğine izin verir.

Gitarı doğru tutabilmek önemlidir. Bu nedenle çoğu gitarist, gitarı iyi bir pozisyonda tutabilmek için ayak taburesi, kimi zaman boyundan asılabilecek bir kayış gibi destek ya da askılardan yararlanabilir.

Flamenko gitar çalmayı öğrenmek isteyenlerin gitarla buluşmadan önce temel nota bilgisine sahip olmaları, gitardan alabilecekleri keyfi katlayabilmeleri için oldukça önemlidir. Nota bilgisi, müziğin matematiğidir. Gitar çalmak isteyenler için gereken ilk beceriyi nota bilgisini oluşturur.

Nota bilgisine sahip olunduktan sonra yapılacak olan çalışmalar, gitarın doğru çalınabilmesi için duruş ve tutuş çalışmaları ile devam eder. Bu aşamadan sonra, gitardan notalar doğrultusunda ses çıkarma ve basit sayılabilecek ezgilerin çıkarılması çalışmalarına geçilir. Notaların hayata geçirildiği bu etkinlikler için doğru ortamda yapılacak pratiklerle kendinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz.

Flamenko Gitar Çalmak Zor mu?

Müzik enstrümanları, azim ve kararlılığın yanında emek ve sabırla çalınması öğrenilen aletledir. Flamenko gitar, perdelere sahip bir enstrüman olması nedeniyle perdesiz enstrümanlara oranla notaların daha kısa sürede uygulamalarının öğrenilebildiği enstrümandır. Enstrüman çalmayı öğrenmek, düzenli pratiklerin gerekli olduğu ve birkaç günde edinilebilecek beceriler değildir. Flamenko, bir müzik türünü de içeren becerilere sahip olmanızı sağlar. Flamenko gitar çalan bir gitarist müziğin yanı sıra dansın ve ritmin de bilgisini ve ruhunu taşır.

Flamenko Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Ezgican Sanat Merkezimiz bünyesinde yürütülen workshoplar, bireysel ve grup çalışmalarını Flamenko gitaristleri ile bir araya gelebileceğiniz müzik ortamları sunuyor. Müzik ortamlarında yapılan deneyim paylaşımları, sizlerin kısa süre içinde Flamenko gitar çalabilmenizi sağlayacaktır. Enstrüman çalmayı öğrenmek için gereken süre, öncelikle mevcut ön bilgileriniz ve enstrüman çalmaya olan yatkınlığınıza göre değişkenlik gösterir. Temel nota bilginizin varlığı ve daha önce bir enstrüman çalıyor olmanız, bu süreyi kısaltabilir. Sanat merkezimizde düzenlenen gitar etkinlikleri temel nota bilgisini de içeren aktivitelerle Flamenko gitar çalmayı 3 ile 6 ay arasında öğrenebilirsiniz. Bu süre enstrümandan ses çıkarma ve temel olarak sayılan basit parçaların çalınabilmesi için belirlenmiş süredir. Daha ileri tekniklerin gerekli olduğu profesyonel bir gitarist olabilmek için yoğun mesai ve pratik süreçlerinin tamamlanmış olması gerekiyor.

Flamenko Gitar Dersi Fiyatları

Saatlik Flamenko Gitar dersi fiyatları 100TL’den başlamaktadır. Fakat eğitim süreci kişiye özel değişebileceği için en sağlıklı kurs planını Sanat Merkezimizde yüz yüze belirlemekteyiz.    

MÜŞTERİ YORUMLARI

İspanya müziklerine hep hayrandım. Bu yüzden klasik gitar methodu öğrenmeye karar verdim. Temelde biraz çalıyordum. Flamenko kursu almak gerçekten çok keyifli. 

Eray Tan

Kız arkadaşım modern danslarda latin dansı seçmişti. Ben de uyum olsun diye flamenko dersi almaya karar verdim. Umarım bir gün ikimizde tam hazır olduğumuzda kendimiz çalıp kendimiz dans etmek istiyoruz.

Ethem Altan

Klasik gitar kursu ile başladım ve flamenkoya geçiş yaptım. Eğitmen hocam bir derya. Tarihi ve tüm tekniklere hakim. Teşekkürler Ezgican ailesi. 

Ayça Arslan

BİLGİ TALEP FORMU

DİĞER KURSLARIMIZ