Antalya’nın en iyi sanat merkezinde, birebir uzman eğitmenler eşliğinde, özel ilgi ile Orff dersi almak ister misiniz?

Ünlü sanatçılara eşlik eden konservatuar mezunu müzisyenler, opera sanatçıları ve alaylı kadromuz eşliğinde Orff Dersleri verilmektedir.

Çalışmalarımız 45 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. Haftada 1 günden başlayan kurs seçenekleri mevcuttur.

AVANTAJLARIMIZ

1- Enstrümanı olmayan kursiyerlerimiz mağazamızdan diledikleri enstrümanı derslerde ücretsiz kullanabilir.
2- Yeni başlayanlar için ilk 3 ayda temel seviye parça çalma garantisi veriyoruz.
3- Müzik stüdyomuzu kayıt ve prova için kullanabilirsiniz.
4- Konforlu sıcak bir ortamda kurslar düzenlenmektedir.
5- Ses yalıtımlı sınıflarımızda dilediğiniz şekilde yüksek sesle prova yapılabilir.
6- Tüm odalarda kablosuz internet mevcuttur.
7- 6 Ay ve üzeri kurs kayıtlarında sürpriz müzik aletleri hediye ediyoruz!

MERAK ETTİKLERİNİZ

Orff Kursu Hakkında

Müzik, ses ve dil gelişimine katkı sağlarken soyut ve hızlı düşünebilme yeteneği kazandırarak beyin ve vücut arasında ritmik bir koordinasyon sağlar. Bu yönüyle, gelişimlerinin baş döndürücü bir hızla devam ettiği çocuklarımız için müzik becerileri kazandırmak, onların yalnızca müzik kulağına sahip olmalarından ibaret değil. Ezgican Sanat Merkezimizde yürütülen ORFF Workshop çalışmaları, çocuklarımıza müzik becerilerini en yakın çevresinde alışık olduğu elemanları kullanarak doğal yolla kazandırılmasını hedefler.

ORFF Nedir?

Müziğin küçük yaş grupları tarafından kolayca öğrenilebilmesi için pek çok yöntem ve metot geliştirilmiştir. Bunlardan biri de ünlü Alman besteci Carl ORFF’un soyadını verdiği, tamamen doğal yollarla müzik becerilerinin edinilmesini sağlayan ORFF metodudur.

Müzik becerileri kazandırılmasında kullanılan ORFF metodu temel olarak şarkı ve tekerlemeler yoluyla dil gelişimlerini desteklerken, müzikal etkinlikler yardımıyla okul öncesi dönemdeki çocuklarımızın yaratıcılıklarını ön plana çıkarmalarına fırsat tanır. Kendini kolayca ifade edebilen çocukların yaratıcılık duyguları gelişir, sosyal becerileri ve etkili iletişim kurma yeteneklerinin gelişiminde katkı sağlar.

ORFF Metodu Neler Sağlıyor?

Müzik, duyguların ve düşüncelerin ifade edilmesinde kullanılan en etkili yollardan biridir. Duygularını daha iyi ifade edebilen bireylerin hayatın her alanında başarı kazanmaları kolaylaşır. Bu nedenle ORFF metodu ile müzik becerileri kazanan çocukların diğer yöntemlere göre daha avantajlı olduğunu söylemek gerekiyor.

Ders Başarılarını Olumlu Yönde Etkiler

Yapılan araştırmalar, müzik becerisine sahip olan çocukların ilköğretimdeki başarıları, temel müzik becerilerine sahip olmayanlara oranla çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Müzik öğrenimi almış olan ilkokul öğrencilerinin, okula uyum ve temel okur-yazarlık becerilerini akranlarına oranla çok daha hızlı öğrenebildikleri gözlenmiştir.

Sosyal Gelişim Sağlıyor

ORFF Workshop çalışmalarımıza katılan çocukların, kendilerini doğal olarak daha rahat hissettikleri bir ortamda, rahatça ifade edebilmeleri, diğer çocuklarla çok daha kolay iletişim kurabilmelerine ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor.

Dinleme Becerileri Kazanıyorlar

Atölyede gerçekleştirilen aktiviteler, iyi bir müzik kulağına sahip olmanın ilk ve en önemli şartı olan dinleme becerileri üzerine kurgulanıyor. Bu sayede, çocuklarımızın dilsel becerilerini geliştirmede ilk adım olan dinleme beceri ve alışkanlıklarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Farklı Enstrümanlarla Tanışırlar

Müziğin farklı tonları ile tanışmalarına yardımcı olacak, farklı enstrümanlarla tanışmaları sağlanan çocukların, müziğe ve bir enstrüman çalmaya olan ilgilerinin artırılması hedefleniyor.

Yaratıcılıklarını Geliştiriyorlar

Yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri için kendilerini kolayca ifade edebilecekleri rahat bir ortam sunularak, eğlencenin ve oyunun ön planda olduğu aktiviteler gerçekleştiriliyor. Böylece, çocuklarımızın hayal dünyası ve yaratıcılık yönlerinin geliştirilmesi sağlanıyor.

İletişim Becerileri Gelişir

Çocuklar, müzik eşliğinde çok daha kolay iletişim kurabilirler. Aktiviteler sırasında müzikle iç içe olunan ortamlarda çocuklarımız iletişim becerilerini güçlendiriyorlar.

ORFF Atölye Çalışmaları Nelerdir?

Okul öncesi dönemde başlayan atölye çalışmalarına 3-6 yaş grubundaki tüm çocuklar katılabiliyorlar. Bu yaş gurubu çocukların müziği oturarak dinleme eğiliminde olmaları nedeniyle, yapılan workshop çalışmaları, çocukların kendilerini en rahat hissettikleri şekilde tasarlanıyor.

Aktiviteler, doğaçlama ve oyun temelinde kurgulanarak yürütüldüğü için çocuklarımızın hem bilişsel hem de duygusal yönleri birlikte gelişim imkanı yakalıyor.

Workshoplarda yapılan etkinlikler; tanışma oyunu, ısınma çalışmalarına yönelik oyunlar, uyum ve güven çalışmaları ve dinlendirme çalışmalarından oluşuyor.

Tanışma Oyunu: Grup üyesi olarak kendini ve diğer katılımcıları tanımaları beden perküsyonu çalışmaları aracılığıyla sağlanır. Müziğe uygun hareket etme ve basit ritim etkinliklerine yer verilir.

 Isınma Oyunları: Ritim oluşturma oyunları aracılığıyla çok sesli bir ritim korosu meydana gelir. Bu çalışmalar, çocukların kendilerini çok daha kolay ifade edebilmelerinin yolunu açar.

Uyum ve Güven Çalışmaları: Müziğin ritmine uygun hareketler sağlanarak bir uyum yakalanmaya çalışılır. Bu uyum süreci içinde ikili dans etme çalışmaları yapılarak, güven duygusunun geliştirilmesi sağlanır.

Dinlendirme Çalışmaları: Müziğin icra edilebilmesi öncelikle iyi bir dinlemeyle mümkün olabiliyor. Bu nedenle, çocuklarımızın farklı müzik türlerinde iyi birer dinleyici olmaları büyük önem taşıyor. Dinlendirme çalışmalarında çocuklarımızın rahatlayabilecekleri bir ortam sağlanarak, dinlendirici müzikler dinlemeleri sağlanır.

MÜŞTERİ YORUMLARI

Ritim ve orff aletleri hep ilgimi çekmiştir. Çanlar, Djembe, Malet, Kalimba gibi bir çok aleti tanıma ve çalma fırsatı buldum. Tüm aletleri mağazalarından satın da alabiliyorsunuz. 

Ezgi Güler

Ben Latin müziklere ilgimden ötürü orff aletlerinden özellikle guiro ile ilgilendim sonrasında marakas ve teflerle de çalıştım. Öğretmen çok bilgili. 

İbrahim Aydın

Orff aletleri ile Ritim kursu alırken hepsini deneme imkanım oldu. Grup olarak 3 arkadaş ders aldık. Çok eğlendik. 

Merve Açıkel

BİLGİ TALEP FORMU

DİĞER KURSLARIMIZ