Antalya’nın en iyi sanat merkezinde, birebir uzman eğitmenler eşliğinde, özel ilgi ile Org Klavye dersi almak ister misiniz?

Ünlü sanatçılara eşlik eden konservatuar mezunu müzisyenler, opera sanatçıları ve alaylı kadromuz eşliğinde Org Klavye Dersleri verilmektedir.

Çalışmalarımız 45 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. Haftada 1 günden başlayan kurs seçenekleri mevcuttur.

AVANTAJLARIMIZ

1- Enstrümanı olmayan kursiyerlerimiz mağazamızdan diledikleri enstrümanı derslerde ücretsiz kullanabilir.
2- Yeni başlayanlar için ilk 3 ayda temel seviye parça çalma garantisi veriyoruz.
3- Müzik stüdyomuzu kayıt ve prova için kullanabilirsiniz.
4- Konforlu sıcak bir ortamda kurslar düzenlenmektedir.
5- Ses yalıtımlı sınıflarımızda dilediğiniz şekilde yüksek sesle prova yapılabilir.
6- Tüm odalarda kablosuz internet mevcuttur.
7- 6 Ay ve üzeri kurs kayıtlarında sürpriz müzik aletleri hediye ediyoruz!

MERAK ETTİKLERİNİZ

Org Klavye Hakkında

Org / Klavye, piyanonun model olarak alındığı ve teknolojinin nimetleriyle birlikte, farklı sesleri barındıran, ritim dahil içinde pek çok sese yer veren elektronik bir çalgıdır. Org/Klavyeyi tuşlu çalgılar arasında sınıflasak da diğer çalgılardan farklı olarak o yalnızca bir piyano, yalnızca bir bateri ya da yalnızca bir flüt değildir. Müziğin ve enstrüman dünyasına bakışın farklı bir yansıması olarak karşımıza çıkan org/klavye çalmayı öğrenmek isteyenler için Ezgican Sanat Merkezindeki atölye çalışmaları, eğlenerek öğrenebileceğiniz bir ortamda müziğin ve ritmin dünyasına adım atmanızı sağlıyor.

Org Klavye Nedir?

Ülkemizde farklı birer kelime olarak görülse de elektronik org ya da klavye terimleri aynı özellikteki çalgıların ortak adıdır. Org klavye, içerisinde yüzlerce sese, farklı ses efektlerine ve dijital enstrümana ev sahipliği yaptığı için gelişmiş klavyeleri birer orkestra olarak tanımlamak yanlış olmaz. Ancak buradaki en önemli fark, müzik enstrümanlarında sesler gerçek, klavyede ise sesler dijitaldir. Gelişen bilgisayar teknolojilerinin de klavyeye entegre olması ile birlikte, çok farklı işlevlere evrilen org, günümüz müziği için çok büyük bir boşluğu dolduruyor.

Org Klavye Çalmak Zor mu?

Öncelikle, her müzik aletinin çalınma zorluğunun olduğunu bilmekte yarar var. Ancak bu zorluk, klavye çalmayı gerçekten isteyerek, hevesiniz ve azminizle kolaylaşacaktır. Müziğin ve bir enstrüman çalmanın aslında sırrı da buradadır. Azmeden, emek verenler daima bir enstrüman çalmayı öğrenebilirler.

Org Klavye Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Klavye çalmayı öğrenmek isteyenler için bilinmesi gereken ilk konu, klavyelerin piyano temelli olarak geliştirilen elektronik bir müzik aleti olduğudur. Bu nedenle, klasik piyano çalmayı öğrenmek isteyenlerin sahip olması gereken beceriler klavye için de –aralarında pratik anlamda farklılıklar olmakla birlikte- geçerlidir.

Klavyeden istenen seslerin çıkarılabilmesi, basit parçaların çalınabilmesi için gerekli olan sürenin 2 ya da 3 ay olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu konuda elbette müzik aletini çalabilmeniz için gerekli olan nota becerisine sahip olmanız sürenin daha kısa olmasını sağlayabilir. Nota becerinizin bulunmaması sizin için büyük bir dezavantaj değildir. Ezgican Sanat Merkezi bünyesindeki atölye çalışmaları, nota becerisine sahip olurken aynı zamanda klavye çalmayı öğrenebileceğiniz aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Klavye Nasıl Çalınır?

Org/Klavye daha önce kaydı yapılmış eklentiler sayesinde dijital seslerin oluşturduğu çeşitli vurmalı çalgılar, telli enstrümanlar ve ritim altyapılarının bulunduğu elektronik bir enstrümandır. Temel aldığı piyano ile aynı altyapıyı paylaşan klavyenin belirli sayıda oktava sahip tıpkı piyanoda olduğu gibi tuş takımları bulunur. Tuş takımlarının dizilimi ve sıralaması piyanolarla neredeyse aynıdır. Bu yönüyle daha önce piyano çalmayı bilenler için bu enstrümana geçiş klavyeyi kullanmakta büyük kolaylık sağlar. Bu geçişte edinilmesi gereken enstrümanda yer alan ekstra eklentilerin kullanılmasına ilişkin pratiklerin yapılmasıdır.

Altyapısını birlikte paylaştıkları piyano ve piyanonun tuş dizilimi her klavyede standart bir özellik olsa da klavyeyi farklı kılan en büyük özelliği seslerin dijital bir altyapıyla hayat bulmasıdır. Bu özellik kimi zaman büyük bir avantaj, kimi zaman ise gerçek bir enstrümanın verdiği tınıyı yakalayamaması nedeniyle dezavantajı oluşturur. Farklı enstrümanların bir arada kullanılabildiği müzik aletini kullanırken ses seviye tuşları ve çeşitli özelliklerde miskleri yapabilmeyi sağlayan elektronik anahtarlar yer alır.

Org Klavye Çalmayı Nasıl Öğrenebilirim?

Klavye çalmayı öğrenmek isteyenler için bilmeleri gereken en önemli konu gerçekten bu enstrümanı çalmayı öğrenmek istemeleri, bunun için zaman ve emek vermeleri gerektiğini bilmeleridir. Verilen kararın ardından, klavye çalmayı daha kısa sürede öğrenebilmeniz için alanında uzman ustalardan deneyim paylaşımları edinmeleri önerilmektedir. Bu sayede çok daha kısa sürede doğru yöntem ve tekniklerin uygulanacağı aktivitelerle klavye çalmayı daha kısa sürede öğrenebilirsiniz. ESM bünyesinde görev alan klavye sanatçıları eşliğinde düzenlenen workshoplar, deneyimlenmiş ve etkisi kanıtlanmış yöntemlerin uygulandığı etkinliklerle klavye çalmayı isteyen herkes için öğrenme süresini kısaltan gerçek müzik ortamları sunuyor.

MÜŞTERİ YORUMLARI

Evde küçükken babamın aldığı org ile müzik aleti çalmaya başladım. Org kursu ile nota bilgimi ilerlettim. Solfej dersleri de çok faydalı oldu. 

Tuana Karadoğan

Evde duran orgumu değerlendirmek istedim. Klavye ve org dersi ile başladım sonra piyanoya geçtim. Piyano hocası çok kibar ve iyi bir adam.

Aslı Kendirli

Babam ilk 6 yaşımda orgumu aldı. Okulda müzik hocamdan ders almaya başladım. Sonra ara verdim ve tekrar kurs ararken Ezgican’ı gördüm. Duvar piyanosunda ders yapıyoruz. Oldukça keyifli. 

Can Taşkıran

BİLGİ TALEP FORMU

DİĞER KURSLARIMIZ