Telefon 1: 0(242) 248 69 20

Telefon 2: 0(551) 986 68 88

ney

Ney dersleri dershanemizde uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Özel ney dersleri ve grup ney dersi olarak 2 farklı şekilde eğitiminizi alabilirsiniz. En kısa sürede ney öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı uzman öğretmenlerimiz sizler için en kısa sürede öğretme garantisi sunmaktadır. Ney kurslarının türk müziğinde önemli bir yeri vardır. Neyiniz den çıkacak her nota ruhunuzu farklı yerlere götürmeye yetebilir. Ney kursu hakkında en çok sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.

Butonların üstüne tıklayarak merak edilen sorulara erişebilirsiniz.

 

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ney çeşitleri nelerdir?

Neyin yaklaşık olarak 30-35 çeşiti mevcuttur, fakat günümüzde yaklaşık olarak 4 çeşit ney kullanılmaktadır. Genel olarak kullanılan ney çeşitleri şunlardır: Mansur, kız neyi, süpürde

Ney bakımı nasıl yapılır?

Kamışın kaliteli, parlak ve lekesiz olmasında fayda var. Neyin genel olarak eskisi mevcuttur,Ney üflendikçe yanar çok eski bir neyden çok profesyonel bir ses almak mümkündür. Yeni neyleri haftada 1,2 defa yağlamak gerekir, ney eskidiğinde ise ayda 1,2 defa yağlamak uygundur.

Neyde kaç delik vardır?

Neyde ki deliklerin her birinin farklı görevleri vardır, kimisi yarım ses çıkarırken kimisi ise tam ses çıkartır. Neyde aynı delikten bir kaç ses çıkartmak mümkündür, tam veya yarım basarak değişik sesler çıkartabilirsiniz.

Üflemeyi ne kadar sürede öğrenirim?

Hiç eğitim almamış biri için üflemeyi öğrenmek kesinlikle çok zordur. Bu yüzden ney kullanmak isteyen bireyin kesinlikle eğitim alması gerekir. Öğretmenlerimiz’den öğreneceğiniz üfleme teknikleri ile ilk dersinizde veya ikinci dersinizde bunu başarabilirsiniz.

Ne kadar zamanda öğrenirim?

Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.

Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde herkes iyi niyetli ve güler yüzlü kişilerden oluşur. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak onlarla kahve eşliğinde muhabbet etmek isterseniz sizleri Dershanemize bekleriz.  :)

Derslere hangi günler gelebilirim ?

Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?

Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.