Telefon 1: 0(242) 248 69 20

Telefon 2: 0(551) 986 68 88

klarnet1
ESM Klarnet kursunda sibemol ve sol klarnet eğitim dersleri uzman hocalarımız tarafından verilmektedir. Ezgican Sanat merkezi farkıyla aldığınız eğitimde sizlere 1 ayda temelini öğrenme  garantisi vermekteyiz. Klarnet kursumuza ister özel gelin isterseniz grup eğitimimize katılın tercih sizin :) Klarnet kursumuz hakkında en çok sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.
Butonların üstüne tıklayarak merak edilen sorulara erişebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Klarnet çalması zor bir müzik aletimidir ?

Ağız yapısı dolgun olmalıdır, diş yapısı mecbureneğrilip değişiyor çünkü dişleriniz klarnetin ucuna temas ediyor alt dudağınızı dişin üstüne koyuyorsunuz üst dişte bekin üstüne geliyor. Klarnet çalmada nefes çok önemli fakat pratik yapa yapa diyaframınız gelişiyor. Küçük yaşta başlamak büyük bir artıdır ve her gün çalışılması gereken bir alettir.

Klarnet kaç parçadan oluşur ?

Klarnet beş parçadan oluşur bunlar en üst kısımda bulunan bek’tir. İkincisi fıçı yani barel’dir. Klarnetin notalarına erişebildiğimiz üst gövde kısmı vardır . Aşağı kısımlarda alt gövde bulunur en sonda ise kalak olmak üzere 5 parçadan oluşur. Kalak’ın diğer ismide Pavillon diye de tabir edilebilir.

Klarnet nasıl tutulur ?

Klarneti tutmak için baş parmağımızı sazı tutar ve bütün ağırlık baş parmaktadır. Sağ el aşağıda sol el yukarıda olmalıdır. Otuturken diyaframımızın rahat kalması açısından rahat bir pozisyon almalısınız. Hafif kambur durmanız gerekmektedir.

Klarnet nasıl sınıflandırılır ?

Klarnetin bir ailesi vardır küçük klarnet dediğimiz mibemol onun bir büyüğü sibemol ondan sonra la klarnet  ve en büyüğüde bas klarnettir . Tüm klarnetler klasik müzikte kullanılabilir  ama türk müziğinde bas klarnet kullanılır.

Ne kadar zaman da öğrenebilirim ?

Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.

Derslere hangi günler gelebilirim ?

Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?

Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?

Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.