ESM Klarnet kursunda

Sibemol ve sol klarnet eğitim dersleri uzman hocalarımız tarafından verilmektedir. Esm kurslarında aldığınız eğitimde sizlere 1 ayda klarnetin temelini öğrenme garantisi vermekteyiz. Klarnet kursumuza ister özel gelin isterseniz grup eğitimimize katılın. tercih tamamen sizindir..

KURSA KATIL

Klarnet kursumuz hakkında en çok
sorulan soruları aşağıda sizler için belirledik.

1Klarnet çalması zor bir müzik aleti midir ?
Ağız yapısı dolgun olmalıdır, diş yapısı mecburen eğriliyor çünkü dişleriniz klarnetin ucuna temas ediyor alt dudağınızı dişin üstüne koyuyorsunuz üst dişte bekin üstüne gelir. Klarnet çalmada nefes çok önemli fakat pratik yapa yapa diyaframınız gelişiyor. Küçük yaşta başlamak büyük bir artıdır ve her gün çalışılması gereken bir alettir.
2Klarnet kaç parçadan oluşur ?
Klarnet beş parçadan oluşur bunlar en üst kısımda bulunan bek'tir. İkincisi fıçı yani barel'dir. Klarnetin notalarına erişebildiğimiz üst gövde kısmı vardır . Aşağı kısımlarda alt gövde bulunur en sonda ise kalak olmak üzere 5 parçadan oluşur. Kalak'ın diğer ismide Pavillon diye de tabir edilebilir.
3Klarnet nasıl tutulur ?
Klarneti tutmak için baş parmağımızı sazı tutar ve bütün ağırlık baş parmaktadır. Sağ el aşağıda sol el yukarıda olmalıdır. Otuturken diyaframımızın rahat kalması açısından rahat bir pozisyon almalısınız. Hafif kambur durmanız gerekmektedir.
4Klarnet nasıl sınıflandırılır ?
Klarnetin bir ailesi vardır küçük klarnet dediğimiz mibemol onun bir büyüğü sibemol ondan sonra la klarnet ve en büyüğüde bas klarnettir . Tüm klarnetler klasik müzikte kullanılabilir ama türk müziğinde bas klarnet kullanılır.
5Ne kadar zaman da öğrenebilirim ?
Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.
6Derslere hangi günler gelebilirim ?
Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.
7Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?
Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
8Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?
Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.