TİYATRO & DRAMA WORKSHOPLARI

Oyunculuk potansiyelinizi keşfetmek, mevcut potansiyelinizi artırmak istiyorsanız, özgüveninizi artıracak ve yeni arkadaşlarla tanışmanızı sağlayacak, ilham veren workshop liderleri eşliğinde düzenlenen tiyatro ve drama workshopları tam da size göre.

Profesyonel sanatçılardan oluşan tiyatro ve drama liderlerimiz eşliğinde düzenlenen workshoplarımız, tiyatro, oyunculuk, kamera önü oyunculuk temelinde düzenlenen etkinliklerden oluşmakta. Ezgican Sanat Merkezi, atölye sınıflarında gerçekleştirilen aktiviteler, tüm katılımcılara, tiyatro, oyunculuk, doğaçlama alanlarında öğrenecekleri eşsiz bilgi ve becerileri canlı performanslara dönüştürme fırsatı sunuyor.

Tiyatro ve Drama Workshop İçeriği

Oyunculuk, başlı başına yeteneklerin ve yeteneğe dayalı kazınılmış becerilerin birleşimidir. Bu nedenle oyunculuk için elbette belli bir potansiyele sahip olmanız gerekli. Bizler, herkesin az ya da çok bu becerilere sahip olduğunun bilincindeyiz. Farkında olabilir ya da olmayabilirsiniz ancak aslı mesele var olan potansiyelin ne kadar işlenebildiğidir. Potansiyelinizi artırabileceğiniz, aktivitelerle içinizdeki yeteneği keşfetmeniz için sizlere oyunculuk yöntem ve teknikleri doğrultusunda bir fırsat sunuyoruz.

Hayatta başarılı olabilmenin yolu, olaylara ve durumlara karşı farklı bir bakış açısı ve yaklaşım geliştirebilmektir. Bu becerinin kazanılmasında tiyatro ve drama workshoplarımızın katacağı önemli detaylar olduğunu düşünüyoruz.

Tiyatro ve Drama Workshoplar

  • Oyunculuk Atölyesi
  • Rol ve Sahne
  • Diksiyon Doğaçlama
  • Dans ve Hareket
  • Sahneye İlk Adım

Konu başlıklarında yürütülen aktivitelerden oluşuyor. Katılımcılarımız, tiyatro ve drama liderlerimiz eşliğinde, hayata farklı bir bakış açısı geliştirebilecekleri, oyunculuğa dair farklı beceriler kazanabilecekleri, sanatsal bir ortamda bir araya geliyorlar.

Çalışmaların ilk adımı olan oyunculuğa ilk adımın atıldığı atölye çalışmaları, katılımcılarımızın kendini tanıma ve tanıtma egzersizleri ile başlıyor. Bu egzersizleri, aynı amaçla bir araya gelen diğer arkadaşları ile ekip olma, birlikte hareket edebilme, grup içinde enerji dengeleme, iletişim becerileri ile ilgili aktiviteler takip ediyor.

Ortaya çıkarılacak olan ürün için doğaçlama, jest ve mimikleri de içeren diksiyon çalışmaları, temel oyunculuk metodları ve uygulamaları ile destekleniyor. Tiyatro metinlerinde tirad çalışmalarının gerçekleştirildiği workshoplar, oyunculuk temelinde kişisel gelişim ve iletişim becerilerini artırmayı hedefliyor.

Sahne çalışmaları, sahnede duruş, dans ve hareket etkinliklerini içeriyor. Bu amaçla, genel dans figürleri, salon dansları hakkında bilgilendirmeler ve başlangıç adımları çalışmaları yapılmakta. Oyunculukta hareket, sahneyi, dolayısıyla yaşam alanını etkili kullanabilme için oldukça önemli. Bu amaçla, oyunculuk için hareket çalışmaları farklı aktivitelerle yürütülüyor.

Workshopların Önemi

  • Aktiviteler, konsantrasyon oyunları ile sahne ve hayat konsantrasyonunu sağlayarak algıyı genişletir.
  • Diksiyon çalışmaları ile etkili konuşma ve etkili iletişim becerileri gelişir.
  • Role (Kurgusal Hayata) hazırlanma, kişisel gelişim ve esnek düşünebilme becerileri sunar.
  • Ekip çalışması ve birlikte çalışma disiplinini artırır.

Aynı amaç için bir araya gelen katılımcılar arasında iletişim becerileri artar. Dolayısıyla sosyalleşmeye büyük katkı sunar. Yeni arkadaşlar kazanarak, farklı dünyalarla tanışabilme imkanı yakalayabileceğiniz atölye çalışmalarımız, günün stresinden kurtulabileceğiniz, yaşamınızda sizler için farklı bir pencere açabileceğiniz fırsatlar sunar.

Atölye çalışmaları, bireysel olarak gerçekleştirilen birebir çalışmalar yanında, grup çalışmaları ya da kurumsal firmaların insan kaynakları motivasyonu için de gerçekleştirilebiliyor.

Kurumsal Tiyatro ve Drama Workshop

Kurumsal firmaların ihtiyaç duyduğu çalışan motivasyonu, birimler arasında işbirliğinin ve iletişimin önemi her geçen gün artıyor. Bu amaçla, firmaların mevcut insan kaynaklarının motivasyonu ve iletişim becerilerindeki yeterliliği iş verimliliğinde doğrudan etkili. Tiyatro & Drama workshop çalışmaları, şirket içi motivasyonu artırmada, birlikte çalışma ve ekip çalışması disiplini oluşturmada doğrudan deneyerek öğrenme ve uygulama fırsatı sunuyor.

Firmaya ve firmaların ihtiyacına özel hazırlanan senaryolarla zenginleştirilen atölye çalışmaları, insan kaynaklarının ihtiyaç duyduğu motivasyon ve etkili iletişim becerileri edinmeleri konularında onlara yardımcı olurken, çalışanların streslerini atabilecekleri daha kreatif ortamlar sunuyor.

BİLGİ TALEP FORMU