ESM Yan flüt derslerimiz

Uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Doğru üfleme teknikleri ve ders hakkında bilmeniz gereken tüm teknik bilgilerini öğretmenlerimiz tarafından derslerde anlatılacaktır. Özel birebir şan eğitim kurslarımız ve grup dersleri olarak 2 farklı şekilde eğitiminizi alabilirsiniz.

KURSA KATIL

Yan Flüt hakkında merak edilen
soruların cevaplarını aşağıda sizler için belirledik

1Yan flüt nasıl bir enstrümandır ?
Yan flüt evrensel bir enstrümandır. Yan flüt çok mistik bir sese sahiptir. Duygu ve düşüncelerinizi yansıtabileceğiniz, hissettirebileceğiniz bir müzik aletidir. Yan flüt tahta üflemeli enstrüman ailesindendir. 3 bölümden oluşur; ağızlık, gövde ve kalak.
2Yan flütü nasıl tutmalıyım ?
Öncelikle sağ eliniz serbest olmalıdır. Kendinizi kastığınız zaman diyaframınızdan da yeterli verimi alamazsınız. Bu nedenle öncelikle kendinizi rahat hissetmelisiniz. Dudaklarınıza yerleştirdikten sonra dirseklerinizi hafif kırarak sağa eğimli bir şekilde tutmalısınız.
3Yan flütte dudak şeklim nasıl olmalı?
Flüte üflemek en önemli noktadır. Bu yüzden dudağınızı doğru bir şekilde yerleştirip üflemeniz gerekir. İlk olarak kollarınızı ve omuzlarınızı rahat bırakmalısınız daha sonra dudağınızı kapatıp flütte üflemek için olan yere getirip üzerine kapatmalısınız. Daha sonra aşağıya doğru indirmelisiniz yani alt dudağınızın bittiği yerle çenenizin başladığı yere denk gelmelidir. Zamanla oturacaktır. İlk zamanlar 15- 20 dakikadan sonra ses daha kötü gelir dudağınız uyuşabilir. Dinlenip çalışmalısınız. 10 ‘ar dakikalık birkaç periyot yeterli olacaktır.
4Ne kadar zamanda öğrenirim?
Kursumuz profesyonel öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Azimli ve idealist kişilere kısa sürede uzman eğitmenlerimizin müfredatına uyarak sistemli ve disiplinli çalışmalar sonrasında öğretme garantisi vermekteyiz. Fakat sizlerinde takdir edeceği gibi öğrenme kısmı kursiyerin algı ve işitme kabiliyeti ile orantılı durumdur.
5Öğretmenleriniz hakkında bilgi alabilirmiyim ?
Ezgican Sanat Merkezi bünyesinde herkes iyi niyetli ve güler yüzlü kişilerden oluşur. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak onlarla kahve eşliğinde sohbet etmek isterseniz sizleri dershanemize bekleriz. :)
6Derslere hangi günler gelebilirim ?
Ezgican Sanat Merkezine istediğiniz zaman istediğiniz saat gelebilirsiniz pazar günleri dahil her gün hizmet vermekteyiz. Randevulu sistem ile okulunuzu ve işinizi aksatmadan tek telefon ile istediğiniz zaman gelebilirsiniz.
7Dershanenize nasıl ulaşabilirim ?
Dershanemiz Antalya Güllük Caddesi Selekler Çarşısı tarafında bulunmaktadır. Pratik yol tarifi için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
8Ödemelerimi nasıl yapabilirim ?
Ödemelerinizi dershanemizden nakit para ve ya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tek çekimlerde fark alınmamaktadır.